top of page

Květen ve znamení Mladých hodů, červen patřil dětem

Máme za sebou jeden z nejkrásnějších měsíců v roce, měsíc květen. Ten je pro naši městskou část výjimečný hlavně našimi Mladými hody - oslavou svátku sv. Floriána (patrona Bosonoh).

Po dvouleté pauze způsobené covidovými opatřeními, se Mladé hody mohly konat v tradičním pojetí, a to hlavně díky mladým stárkům, kteří se do celé akce s vervou pustili. Zorganizovali jak předhodovou zábavu, tak průvod i hodovou zábavu s půlnočním překvapením. Součástí hodových oslav byl i nedělní cimbál. Letos se zúčastnilo 12 párů v bosonožských krojích, a patří jim velké díky! Není jednoduché v dnešní nelehké době udržovat tradice. Stárci několik týdnů nacvičovali tance i zpěv a věnovali Mladým hodům spoustu volného času. Doufáme, že tento svátek se v Bosonohách udrží i nadále. Poděkování nepatří jen stárkům, ale také všem organizátorům, kteří přidali ruku k dílu. Průvod byl letos stížen podmínkami výstavby kanalizace, ale i tato omezení již za chvíli odezní, a na podzim budou již Bosonohy v novém.


Začátek června byl ve znamení oslav dětí. Tradiční Dětský den proběhl v areálu lesního hřiště a jako vždy byl plný soutěží, dobré zábavy a společného setkání. Děkuji všem za pomoc a dětem přeji spoustu radosti nejen na den dětí.


Miroslav Sojka,

Váš starosta


bottom of page